بازگرداندن کالا در کالابیسیم:

در چه شرایطی خریدار می‌تواند کالای خود را عودت دهد؟
هدف کالابیسیم رساندن کالا مورد درخواست مشتری در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با پایین‌ترین قیمت ممکن در شرایط سلامت کامل ازلحاظ ظاهر؛ کارکرد و بسته‌بندی می‌باشد. باوجوداین ممکن است مشتریان محترم پس از خرید، با مواردی روبرو شوند که در چنین شرایطی خدماتی در چارچوب خدمات پس از فروش در نظر گرفته‌شده است.
کالاهای ارائه‌شده در کالابیسیم، در خصوص کلیه محصولاتی که باید ازنظر فیزیکی سالم به دست مصرف‌کننده برسند (از قبیل ورزش و سرگرمی، پوشاک و کفش، لوازم‌خانگی غیر برقی، اسباب‌بازی، عطر و ادکلن، زیورآلات و لوازم جانبی، لوازم‌آرایشی و بهداشتی، لوازم شخصی، کالاهای مصرفی، گروه فرش و گلیم، لوازم مصرفی خودرو) دارای گارانتی اصالت و سلامت فیزیکی هستند و مشمول مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. خریدار موظف است کالا را به لحاظ سلامت در هنگام تحویل ارزیابی نموده و سپس نسبت به امضا کردن رسید تحویل کالا اقدام نماید . بدیهی است امضا کردن رسید تحویل کالا به منزله تحویل کالا در شرایط سلامت کامل فیزیکی و عملکردی می باشد .

توجه مهم:
– باز کردن جعبه؛ کارتن و نصب و راه‌اندازی کالاهایی که باید توسط نصاب مجاز شرکت مربوط راه‌اندازی شوند (مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی، یخچال، فریزر، آب‌سردکن، ماکروویو و نظیر آن) تنها باید توسط نصاب مجاز معرفی‌شده از سوی شرکت تأمین‌کننده انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس حاصل فرمایید. در غیر این صورت امکان استفاده از گارانتی و یا خدمات پس از فروش از دست خواهد رفت.

شرایط عودت کالا:
اگر کالای خریداری‌شده، ایراد یا اشکال عملکردی و فنی داشته باشد:
– اشکال و یا ایراد فنی موردنظر باید حداکثر تا قبل از امضای رسید و دریافت کالا، به کالابیسیم اطلاع داده شود.
– ضروری است جعبه و کارتن اصلی کالاها تا پایان مهلت مقرراستفاده، در مکان امنی نگهداری شود و از پاره کردن و ایجاد تغییرات ظاهری بروی آن جدا خودداری شود.
– استفاده از سرویس عودت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به کالابیسیم مسترد شود.
– برچسب زدن؛ پاره کردن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر متن دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت عودت کالا را از بین می‌برد.
– خدمات عودت کالا ایرادات و اشکالات فنی و ظاهری (از قبیل: شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالاها) که در اثر استفاده نادرست مشتری از کالا ایجاد شود، را شامل نمی‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مشمول مواردی مانند حمل‌ونقل و جابجایی، نصب و راه‌اندازی، تنظیمات، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفادهٔ غیر و متفاوت با توصیه سازنده و یا تأمین‌کننده کالا (قیدشده در دفترچه راهنمای کالا) می‌شود.

اگر کالای ارسال‌شده ازنظر مشخصات فنی و یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب‌سایت مطابقت نداشته باشد:
– در صورت وجود عدم تطابق؛ مغایرت یا کسری ملزومات همراه کالا منطبق بر لیست ارائه داده ‌شده در وب‌سایت، باید در هنگام تحویل کالا موارد به مامور تحویل اعلام و ضمن خودداری از تحویل و امضا کردن رسید مربوطه ؛ موارد به واحد مربوطه در کالابیسیم و از طریق کانالهای ارتباطی تعیین شده اطلاع داده شود .

– اگر عدم تطابق و مغایرت، قبل از استفاده از کالا قابل‌مشاهده و تشخیص باشد؛ مثل رنگ یا مشخصات ظاهری، باید کالا در شرایط اولیه و فابریک خود باشد و از آن استفاده نشود.
– عکس محصولات درج‌شده در وب‌سایت جهت کمک به خرید مشتری است و ازآنجاکه ممکن است گاهی اوقات جزییات عکس درج‌شده با کالای اصلی تفاوت‌هایی داشته باشد به استناد آن‌ها نمی‌توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات فنی کالا و یا مشخصات ظاهری ؛ توضیحات درج‌شده در وب‌سایت است.
– درصورتی‌که امکان تشخیص عدم تطابق و مغایرت، بدون باز کردن بسته‌بندی میسر باشد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی امکان‌پذیر است که کالا از حالت فابریک بسته‌بندی اولیه و اصطلاحاً حالت اورجینال خود خارج نشده باشد.
– درصورتی‌که امکان تشخیص عدم تطابق و مغایرت و یا کسری اقلام جانبی مربوطه تنها با باز کردن بسته‌بندی میسر باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات درجایی مطمئن نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
استفاده از سرویس عودت کالا تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود بدون برچسب زدن؛ نوشتن توضیحات و یا مخدوش کردن جعبهٔ آن به کالابیسیم برگردانده شود.

اگر خریدار از خرید خود منصرف بشود:
۱- کالایی مشمول انصراف از خرید و درخواست مرجوعی می‌شود که باز نشده باشد، هیچ‌گونه دخل و تصرف، باز کردن بسته‌بندی اولیه، پلمب، برچسب‌ها و حتی نایلون وکیوم و شیرینک، امکان مرجوع کردن را از بین خواهد برد حتی اگر از کالا استفاده‌نشده باشد.

۲- ازآنجاکه کالابیسیم یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، حق استرداد کالا طبق شرایط صرفاً متعلق به مشتری یا همان مصرف‌کننده است (سفارش کالا به تعداد بالا، مغایر باهدف مصرف توسط خریدار بوده و مشمول استرداد و عودت کالا نمی‌شود).

۳- اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، بدیهی است مشمول مقررات بند ۱ خواهد شد.

۴-چنانچه درخواست استرداد و تعویض کالا به دلیل مغایرت کالای ارسال شده با مشخصات کالای سفارش داده شده در سایت فروشگاه باشد و این مغایرت به تایید واحد مربوطه در کالابیسیم برسد ؛ هزینه ارسال مجدد کالا بر عهده فروشگاه است.

۵-در خصوص درخواست تعویض کالا توسط خریدار بدون دلیل و برای کالاهایی که سفارشی تولید نمی‌شوند( کالاهای سفارشی کالاهایی هستند از قبیل مبلمان؛ سرویس خواب؛ فرش و از این قبیل) چنانچه درخواست تعویض با کالای مشابه و متعلق به همان گروه کالایی باشد؛ خریدار فقط مشمول پرداخت هزینه ارسال مجدد می گردد و در صورتیکه درخواست تعویض با کالای خارج از گروه کالایی مربوطه باشد؛ خریدار علاوه برپرداخت هزینه ارسال مجدد مشمول پرداخت ۱۰٪ از بهای کل کالا به عنوان خسارت می شود .

۶- در خصوص درخواست استرداد کالا توسط خریدار بدون دلیل و برای کالاهایی که سفارشی تولید نمی‌شوند( کالاهای سفارشی کالاهایی هستند از قبیل مبلمان؛ سرویس خواب؛ فرش و از این قبیل) خریدار علاوه برپرداخت هزینه ارسال مشمول پرداخت ۱۰٪ از بهای کل کالا به عنوان خسارت می شود .

 

 

۷- در خصوص درخواست تعویض  و یا استرداد کالا توسط خریدار بدون دلیل و برای کالاهایی که سفارشی تولید می‌شوند( کالاهایی از قبیل مبلمان؛ سرویس خواب؛ فرش و از این قبیل) ؛ خریدار علاوه برپرداخت هزینه ارسال مجدد مشمول پرداخت ۵۰٪ از بهای کل کالا به عنوان خسارت می شود .

 

اگر در اثر حمل‌ونقل، کالا دچار آسیب‌دیدگی شده باشد:
– آسیب‌دیدگی باید تا قبل از امضای رسید دریافت کالا، به واحد مربوطه در کالابیسیم اطلاع داده شود.
– کالای آسیب‌دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که تحویل مشتری شده است به همراه فاکتور به واحد مربوطه در کالابیسیم ارسال شود.
– درصورتی‌که آسیب، در لحظه تحویل به مشتری قابل‌مشاهده باشد، مشتری می‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به کالابیسیم بازگردانده شود.

پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان کالابیسیم، درصورتی‌که کالا خارج از ضوابط مربوطه مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری مجدداً ارسال می‌شود. در این صورت علاوه بر دریافت هزینه ارسال مجدد در صورت استنکاف مشتری از تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به‌صورت امانی نزد کالابیسیم باقی می‌ماند و تنها در صورت فروش آن به خریدار ثانی استرداد آن از خریدار اول میسر خواهد بود؛ و همچنین در مدت نگهداشت امانی؛‌ کالابیسیم هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن نخواهد داشت.

نکات مربوط به محصولات آرایشی و بهداشتی موجود در سایت کالابیسیم:

۱- اطلاعات هر محصول آرایشی بهداشتی در وب‌سایت کالابیسیم، صرفاً برای اطلاع‌رسانی بوده و جنبه مشاوره ندارد. خریدارمی بایستی قبل از استفاده از این محصولات آرایشی بهداشتی نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و دریافت مشاوره لازم از متخصص مربوط اقدام کند. همچنین کالابیسیم مسئولیتی در قبال صحت اطلاعات فراهم‌شده روی بسته‌بندی کالا نداشته و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده و یا تأمین‌کننده کالاست.
۲- درصورتی‌که عدم آگاهی و یا عدم استفاده درست مشتری از محصولات آرایشی و بهداشتی که منجر به بروز خسارت نسبت به خود یا محصول شود، کلیه مسئولیت‌های آن بر عهده خریدار بوده و فروشگاه کالابیسیم در این خصوص هیچ‌گونه مسئولیتی نخواهد داشت.

۳- کالابیسیم نسبت به عوارض ناشی از استفاده محصولات آرایشی و بهداشتی (از قبیل حساسیت‌های پوستی، جراحات احتمالی و …) هیچ‌گونه مسئولیتی نداشته و پیگیری‌های لازم باید توسط خریدار و از طریق نهادها و یا ارگانهای ذی‌ربط نسبت به شرکت تولیدکننده و یا تأمین‌کننده کالا در این خصوص انجام شود.

نکات مربوط به گروه فرش در کالابیسیم:

لازم است مشتری در حضور مأمور تحویل سفارش، سلامت فیزیکی کالا را بررسی و در صورت وجود مشکل یا ایراد از تحویل گرفتن آن خودداری کند. بدیهی است که تحویل گرفتن کالا توسط مشتری به‌منزله تأیید سلامت فیزیکی آن خواهد بود.

نکات مربوط به گروه مواد خوراکی در کالابیسیم:

۱- کلیهٔ اطلاعات متنی و یا تصویری که در خصوص هریک از کالاهای خوراکی درج‌شده است، تنها برای اطلاع خریدار و بر اساس اطلاعات مندرج بر روی بسته‌بندی این کالاها بوده و ازآنجاکه منبع این اطلاعات، تولیدکننده و یا واردکنندهٔ قانونی این کالاهاست، کالابیسیم هیچ‌گونه مسئولیتی از این حیث بر عهده نداشته، هم‌چنین، این اطلاعات نباید در حکم مشاوره به‌حساب آیند.
۲- شرایط نگه‌داری، حمل، و ارسال کالاهای خوراکی ایجاد می‌کند که این کالاها تا زمانی که تاریخ انقضاء مصرفشان فرانرسیده باشد، قابلیت استفادهٔ خود را حفظ می‌کنند؛ به همین منظور، رویه‌های عودت کالا در این گروه با دیگر گروه‌های کالابیسیم متفاوت است.
۳- چنانچه تا قبل از ارسال کالا از خریدتان منصرف شدید، لازم است در اسرع وقت نسبت به تماس با واحد مربوطه در کالابیسیم تماس بگیرید، و مراتب را با ذکر شمارهٔ سفارشتان اطلاع‌رسانی کنید؛ در این صورت، می‌توانید سفارشتان را لغو کنید، و یا آن را تغییر دهید.
۴- هنگام دریافت کالایی که خریداری کرده‌اید حتماً آن را به‌دقت بررسی کنید و درصورتی‌که به هر علت از خرید منصرف شده‌اید، و یا اشکالی در کالا مشاهده می‌کنید (مثلاً مغایرتی میان کالایی که به شما تحویل می‌شود و کالایی که سفارش داده‌اید وجود دارد)، از تحویل گرفتن آن خودداری، و کالا را مرجوع کنید؛ سپس با واحد مربوطه در کالابیسیم تماس بگیرید تا رویه‌های مربوطه به شما ارائه شود.

۴-در صورت دریافت کالا، چنانچه در کالای تحویل‌شده اشکال و یا ایرادی وجود داشت (مثلاً مغایرتی میان آنچه خریده‌اید و آنچه به شما تحویل‌شده است وجود دارد)، تنها تا قبل از امضای رسید تحویل کالا می بایستی با واحد خدمات مشتریان جهت کسب راهنمایی‌های لازم تماس حاصل گردد؛ درهرصورت، لطفاً تا پیش از تماس با واحد مربوطه در کالابیسیم از مرجوع کردن کالا جداً خودداری فرمایید.
نکته مهم: لطفاً به خاطر داشته‌اشید که اگر اشکال و یا ایراد کالا (مثلاً وجود مغایرت) از روی بسته‌بندی کالا قابل‌تشخیص باشد، مرجوع شدن کالا تنها در صورتی مقدور است که بسته‌بندی آن هیچ‌گونه تغییری نکرده باشد.

شرایط گارانتی کالا:

به‌منظور استفاده از خدمات گارانتی، ارائه ضمانت‌نامه الزامی می‌باشد و ضمانت‌نامه بدون تاریخ خرید یا مدت اعتبار و مشخصات و شماره سریال کالا فاقد اعتبار است.
ضمانت فقط شامل دستگاه اصلی بوده و شامل سایر دستگاه‌های متصل به آن و قطعات جانبی و لوازم مصرفی از قبیل کاور، شارژر، هندزفری، هدفون، باتری، کارت حافظه و دیگر متعلقات نمی‌شود.
انتقال دستگاه جهت استفاده از خدمات گارانتی به مرکز خدمات و برگشت آن بر عهده خریدار است و دستگاه باید در کارتن و بسته‌بندی اصلی خود ارسال شود تا شامل خدمات گارانتی گردد.
شرایط گارانتی کالابیسیم دقیقاً منطبق بر شرایط گارانتی هست که واردکننده و یا تولیدکننده شرکت در دفترچه مربوطه به همراه کالا ارائه می‌کند به همین دلیل در اغلب موارد محدود به برطرف کردن اشکالات سخت‌افزاری دستگاه تحت پوشش ضمانت است. هرگونه عملیات نرم‌افزاری ازجمله نصب، ارتقا و یا عیب‌یابی سیستم‌عامل، ریکاوری، نصب درایور، ویروس‌یابی، بازیابی اطلاعات، Registration، تهیه پشتیبان از فایل‌های موردنیاز، بازیابی رمز عبور سیستم،Setup, ارتقاء، تنظیم یا نصب و راه‌اندازی شامل ضمانت نبوده و درصورتی‌که درخواست مشتری مشمول پرداخت هزینه می‌شود.
خریدار با دریافت کارت ضمانت که در آن مشخصات کالا، تاریخ شروع و مدت گارانتی درج‌شده و ملصق به هولوگرام می‌باشد، شرایط آن را پذیرفته و کالا را با ظاهر فیزیکی سالم دریافت نموده است.
در طول مدت‌زمان مشمول گارانتی چنانچه کالای موردنظر توسط شرکت سازنده دیگر تولید نشود، در قبال دریافت مابه‌التفاوت، کالایی با مدل‌بالاتر تحویل می‌گردد.
صاحب قطعه یا نماینده او اعم از کارپرداز یا پیک موتوری و غیره در هنگام تحویل گرفتن قطعه موظف به تست ظاهری و دقت در موارد ابطال گارانتی می‌باشند. در غیر این صورت پس از تحویل هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال موارد ابطال به وجود آمده به عهده مرکز خدمات نمی‌باشد.
تحویل کالا به دفتر خدمات به‌منزله عدم نیاز به اطلاعات بر روی هارد دستگاه و پذیرفتن تمامی موارد ذکرشده می‌باشد.
مسئولیت بسته‌بندی صحیح کالا هنگام ارسال به عهده فرستنده می‌باشد و توصیه می‌گردد حتی‌المقدور از بسته‌بندی اصلی بدون لوازم جانبی و ملحقات جهت ارسال استفاده گردد. بدیهی است صدمات ناشی از بسته‌بندی ناصحیح به عهده فرستنده می‌باشد.

موارد ابطال گارانتی کالا:

۱- دستگاهی که کارت ضمانت، برچسب هولوگرام یا شماره سریال آن مخدوش شده و یا با شماره سریال دستگاه مطابقت ندارد شامل گارانتی نمی‌باشد.
۲- ضمانت دستگاه، محدود به عیوب ناشی از ساخت بوده و شامل ایرادات ناشی از بلایای طبیعی یا حوادث غیرمترقبه، ضربه, آتش، نفوذ مایعات یا مواد شیمیایی، شکستگی، خراشیدگی، تغییر شکل، زنگ‌زدگی، نوسانات برق یا عیوب مربوط به استفاده در محیط‌های آلوده و پر گردوغبار، تغییر در قطعات، قطع و وصل اتصالات در حین روشن بودن دستگاه، صدمات حین عمل, آسیب‌دیدگی کانکتور و کابل و استفاده نادرست از دستگاه و اتصال پورتهای ورودی و خروجی به برق شهر، به‌کارگیری آداپتورهای متفرقه، استفاده نادرست (عدم رعایت شرایط مندرج در دستورالعمل نگهداری و کارکرد)، دست‌کاری، تنظیم یا تعمیر توسط افراد غیرمجاز نمی‌باشد.
۳- هرگونه ایراد ناشی از Root، به‌کارگیری نرم‌افزارهای کاربردی و یا آلودگی به ویروس‌های کامپیوتری، بنا بر تشخیص متخصصین شرکت، قسمت‌های آسیب‌دیده دستگاه را از گارانتی خارج می‌سازد.
۴- صدماتی همچون شکستگی صفحه‌نمایش و قاب پشت آن و یا اثرات هرگونه ضربه بر روی دستگاه که هنگام انتقال توسط پست، پیک، شرکت‌های حمل‌ونقل و…. پدید آید حتی اگر دستگاه قبل از ارسال کاملاً سالم بوده باشد، آن را از شرایط گارانتی خارج خواهد ساخت.
۵- شرکت هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعات ذخیره‌شده در دستگاه‌ها قبل از دریافت و یا در مراحل تعمیر و جایگزینی ندارد. لذا پیشنهاد می‌شود همواره و بخصوص پیش از ارسال دستگاه به مرکز از تمامی اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

نکته: لطفاً در حفظ کلمه عبور امنیتی محصولات کوشا باشید زیرا در صورت فراموش نمودن آن ناگزیر به از دست دادن اطلاعات خود می‌باشید و خدمات پس از فروش هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازگشت کالا، پاک شدن اطلاعات و فراموش نمودن کلمه عبور امنیتی ندارد.

ضمانت‌نامه کالابیسیم در شرایط زیر از درجه اعتبار ساقط است:

۱. هرگونه استفاده، نگهداری و کارکرد نادرست و خارج ساختن محصول از شکل عادی و فابریک خودش
۲. هرگونه دست‌کاری و اقدام به سرویس و یا تعمیر توسط افراد غیرمجاز
۳. خرابی به دلیل استفاده از هرگونه لوازم جانبی و باتری غیر اصل و تأیید نشده از سوی شرکت
۴. مخدوش شدن یا دست‌کاری تاریخ یا شماره سریال (IMEI) در کارت گارانتی و یا درگوشی
۵. هرگونه ضربه خوردگی و تماس با مایعات و رطوبت و سرقت
۶. نصب هرگونه نرم‌افزار و برنامه تأیید نشده توسط شرکت

جهت استفاده از گارانتی ارائه موارد زیر الزامی است:

۱ – اصل فاکتور خرید
۲ – اصل کارت گارانتی
۳ – جعبه دستگاه

حل اختلاف:

درصورت اختلاف با تامین کننده و یا شرکت،مدیر واحد حقوقی شرکت به عنوان داور مرضی الطرفین می باشد که از طریق شماره تلفن  ۲۶۲۹۱۰۷۸-۰۲۱ قابل دسترسی می باشد